19 septembrie 2011

Epilogul etapei a 7 a : Steaua penibila,picioare rupte,Gardos golan,Dinamo si Rapid fotbal de doi lei,mingea plange,manageri pe post de antrenori!

By on 9/19/2011 12:58:00 a.m.

O noua etapa incheiata cu scandaluri si fotbal sarac in liga lui Mitica!

Etapa a inceput cu un meci halucinant de slab intre Ceahlaul si Concordia,o remiza alba la care adormeai mai repede decat daca ai fi luat un somnifer!(scor 0-0)

Circul a continuat sambata cand campioana Otelul Galati a jucat teribil de slab pe terenul Vointei Sibiu!Cu toate acestea moldovenii lui Scuipinol si Stan au castigat (scor 0-1) tras de par in min 85,desi nu au sutat nici macar o data pe poarta pana in momentul primului gol!

Duminica seara o alta surpriza a fost detonata la Ploiesti,pe terenul lui Astra,dar nu de echipa celui care isi dadea budigaii jos la conferinte de presa ci de Pandurii,care au castigat meciul cu Steaua (scor 1-2).Partida a fost presarata cu un gol marcat rapid de Rusescu in minutul 3 care nemarcat de nimeni a sutat naprasnic.Pandurii au lovit letal 5 minute mai tarziu prin Voiculet iar in min 19 au inchis tabela din penalty,Latovlevici(baiatul cu figura de cal) a fost eliminat pentru un hent in careu.Nenorocirile s-au tinut lant pe terenul mizer al Ploiestiului,Tatarusanu a iesit accidentat in prima repriza,iar Gardos cu o intrare de derbedeu a provocat o accidentare horror la Bacila care a fost transportat de urgenta la spital avand piciorul franjuri!

Jumatate de ora mai tarziu dupa meciul Stelei cu Pandurii,in Stefan cel Mare incepea derby-ul dintre Dinamo si Rapid.Meciul a inceput cu rafale de petarde din partea dinamovistilor care au protestat la adresa conducerii si a continuat cu jocul penibil si plictisitor al elevilor lui Ciubotariu si Lucescu!Partida fara istoric practic,fara ocazii de poarta si cu un singur eveniment notabil,cartonasul rosu luat de Ovidiu Herea in minutul 40 dupa o intrare Gardos`style la Dragos Grigore!(scor 0-0)

Etapa continua luni cu meciurile : Targu Mures vs U Cluj digisport 19:00 si CFR Cluj vs FC Vaslui digisport ora 21:30