27 noiembrie 2011

INCREDIBIL, JAF DUPA JAF in Liga I, meciurile nu mai sunt decise de fotbalisti ci de arbitrii.

By on 11/27/2011 03:49:00 p.m.

Dupa episodul penal de aseara de pe National Arena cand steaua a primit cadou un penalty din partea lui Cristi Nica, jaful secolului are loc la Sibiu, unde echipa locala a fost executata in direct de catre conducerea maghiara a CFR-ului prin Arpad Paszkany care a platit evident un arbitraj "ca la Ungaria acasa".In minutul 26 Panin trebuia sa vada cartonasul rosu la o intrare grosoalana asupra unui sibian,Radu Petrescu insa a lasat jocul sa continue.Spre finalul primei reprize , Radu Petrescu a eliminat un sibian dupa un al doilea cartonas galben dupa un fault banal de joc. Sibienii au marcat un gol perfect regulamentar la scorul de 0-0 in min 75 ,arbitrul Radu Petrescu manat pe la spate precum o marioneta de catre Arpad Paszkany a anulat golul sibienilor fara pic de rusine. In final echipa nicidecum romaneasca, CFR a marcat dupa o lovitura libera indirecta si ea acordata cu semne de intrebare.Maniera de arbitraj comunista a continuat pe toata durata partidei iar arbitrajele din Liga I nu au fost niciodata mai dezastroase decat in mandatul lui Ion Craciunescu.